Praha siluta hradcany
CS | EN | ES

Značky doutníků

V La Casa del Habano si lze vybrat az z 25 značek kubánských prémiových doutníků různých velikostí a tvarů. Samozřejmě je možné si doutníky objednat přes e-shop – viz záložka na hlavní stránce.

Bolivar

Bolivar

Simón Bolívar, který osvobodil velkou část Jižní Ameriky ze španělské nadvlády, byl jednou z velkých postav 19. století.

detail článku »

Cohiba

Cohiba

Cohiba je nejprestižnější značkou ve světě doutníků. Byla vyrobena v roce 1966 pro prezidenta Fidela Castra v utajené, nicméně dnes celosvětově slavné továrně El Laguito. Mnoho let byla určena pouze jako dar členům vlády, zahraničním diplomatům a hlavám států. Od roku 1982 byla Cohiba v limitovaném množství zpřístupněna i pro volný trh.

detail článku »

Cuaba

Cuaba

Doutníky této značky jsou charakteristické svým tvarem zvaným „doble-figurado“, který býval v módě v 19. století. Tradice byla poté obnovena o sto let později, roku 1996.

detail článku »

Diplomáticos

Diplomáticos

Tato značka je poměrně mladá, začala se vyrábět v 60. letech 20. století.

detail článku »

El Rey Del Mundo

El Rey Del Mundo

V roce 1882 se továrna Antonio Allones, která se zabývala výrobou doutníků již přes 30 let, rozhodla vyrobit novou značku prémiové kvality a ceny. Byla velmi neskromně pojmenována El Rey del Mundo – Král světa.

detail článku »

H. Upmann

H. Upmann

Herman Upmann byl německý bankéř, jehož vášeň pro doutníky ho přivedla do Havany, kde od roku 1840 žil. Roku 1844 zde založil banku a továrnu na doutníky. Banka byla zavřena ve 20. letech 20. století, ale značka elegantních, lehkých až středně těžkých doutníků, přetrvala do dnešních dnů.

detail článku »

Hoyo de Monterrey

Hoyo de Monterrey

Hoyo de Monterrey vděčí svému původu městu San Juan y Martínez, které leží v srdci tabákové oblasti Vuelta Abajo. Zde se nachází plantáž se slavným nápisem na vstupní bráně: Hoyo de Monterrey. José Gener. 1860. Nachází se na nejúrodnější půdě na břehu řeky, která městem protéká. Slovo hoyo znamená jáma a popisuje právě nízko položenou polohu plantáže.

detail článku »

José L. Piedra

José L. Piedra

José L. Piedra je osobitou značkou doutníků. Na rozdíl od většiny ostatních Habanos se vyrábí z listů z regionu Vuelta Arriba.

Rodina Piedra, pocházející ze španělské provincie Asturias, přišla na Kubu v 80. letech 19. století. Usadili se nedaleko města Santa Clara, v centrální části regionu Vuelta Arriba, kde byl tabák pěstován od 16. Století, a začali se věnovat výrobě doutníků.

detail článku »

Juan López

Juan López

Španělský podnikatel Juan Lopez Díaz založil tuto značku v 70. letech 19. století. Přestože není ve světě až tolik známá, má své příznivce, kteří jsou jí věrni. Všechny velikosti jsou vyráběny z listů regionu Vuelta Abajo, ručně.

detail článku »

La Gloria Cubana

La Gloria Cubana

La Gloria Cubana je téměř neznámý klenot mezi havanskými doutníky, ačkoliv má poměrně dlouhý vývoj. Značka vznikla již v roce 1885 a názvem je definována i její historie. Více než sto let přitahuje ty největší znalce z řad kuřáků.

detail článku »

Montecristo

Montecristo

Montecristo je nejznámější a asi nejvíce ceněnou značkou Habanos. Pro mnoho kuřáků je měřítkem pro posuzování kvality ostatních značek.

detail článku »

Partagas

Partagas

Jednou z nejslavnějších havanských továren na výrobu doutníků je bezpochyby Partagas. Nachází se v samém srdci města, přímo za budovou Capitolu, v ulici Industria č. 520. Továrna byla otevřena v roce 1845 donem Jaime Partagásem a od té doby vyrábí doutníky nesoucí jeho jméno.

detail článku »

POR LARRAŇAGA

POR LARRAŇAGA

Por Larrañaga je značka s dlouholetou tradicí. Byla založena roku 1834 a těší se zasloužené popularitě díky své kvalitě a atraktivní prezentaci.

detail článku »

Punch

Punch

Punch je jedna z nejstarších značek doutníků. Byla založena v polovině 19. století donem Manuelem Lópezem de Juan Valle y Cia s cílem konkurovat rostoucímu anglickému trhu, kde byl v té době velmi populární humoristický časopis stejného jména.

detail článku »

Quintero

Quintero

Quintero je značka, kterou ocení ti, kteří si chtějí vychutnat chuť střední síly za rozumnou cenu. Je to jeden z mála kubánských doutníků, který se nezrodil v Havaně. Zakladatel značky, Agustín Quintero, založil svou výrobu ve městě Cienfuegos, také nazývaném perlou jihu.

detail článku »

Rafael González

Rafael González

Značka vznikla ve 30. letech 20. století. 165mm dlouhý doutník byl poprvé nazván Lonsdale, po Lordu Lonsdalovi, který byl známým milovníkem doutníků. V současné době používají tento název i jiné značky.

detail článku »

Ramón Allones

Ramón Allones

Ramón Allones je vemi známou a jednou z nejstarších značek kubánských doutníků. Vznikla již v roce 1837.

detail článku »

Romeo Y Julieta

Romeo Y Julieta

Značka Romeo y Julieta, nesoucí jméno Shakespearových hrdinů, vznikla v roce 1875. Mezinárodní uznání si začala získávat na počátku 19. století poté, co don Pepín Fernández rozpoznal důležitost „prstýnků“ jako základ úspěchu.

detail článku »

San Cristóbal de la Habana

San Cristóbal de la Habana

San Cristóbal de la Habana je původní název hlavního města Kuby, které bylo založeno roku 1519. Cristóbal na počest Kryštofa Kolumba a Habana podle indiánského pojmenování města.

detail článku »

Trinidad

Trinidad

Značka nese jméno města La Santísima Trinidad (Svatá trojice), které se nachází na jižním pobřeží Kuby a je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

detail článku »

Vegas Robaina

Vegas Robaina

Rodina Robaina se věnuje produkci doutníků již od roku 1845 na svých plantážích ležících v Cuchillas de Barbacoa, v oblasti San Luis, region Vuelta Abajo.

detail článku »

Vegueros

Vegueros

Mezi farmáři (šp. vegueros) oblasti Vuelta Abajo je tradicí, že si vyrábějí svoje „vlastní“ doutníky. Návštěvníci této části provincie Pinar del Rio mají velmi často zájem je ochutnat, protože jsou vyráběny v regionu, kde se pěstuje nejkvalitnější tabák na světě.

detail článku »

Quai d'Orsay

Quai d'Orsay

Quai d'Orsay je značka, jejíž původ je v jednotlivých chutích francouzského trhu. Byla vytvořena v 70. letech a vychází ze jména slavného bulváru v Paříži nacházejícího se podél Seiny.

Celá řada doutníků Quai d'Orsay je ručně balena z větších listů z regionu Vuelta Abajo.
Síla tabáku: jemný

La Flor de Cano

La Flor de Cano

Jedná se doutníky průměrné cenové hladiny, vyznačují s rovnováhou chutí a vůní.

Značka La Flor de Cano se skládá ze 2 ručně balených vitol s originální náplní z menších listů z regionu Vuelta Abajo a Semi Vuelta.
Síla tabáku: střední

logo la casa del habano praha decoration
La Casa del Habano, Dlouhá 35/730, Praha 1, 110 00